دوغ و کفیر

کفیر (Kefir) از نظر شکلی شبیه ماست یا دوغ غلیظ می باشد، اما تفاوت هایی در خواص دارد.
کفیر را می توان با شیرین کننده هایی مانند عسل، شیره انگور، غلات و یا با مخلوطی از میوه در هم آمیخت و یک دسر خوشمزه و بسیار مقوی برای سلامتی و طول عمر بیشتر تهیه نمود.
کفیر را حتی می توان به عنوان سس بر روی سیب زمینی های کرانچی یا سالاد به کار برد تا علاوه بر خوشمزگی بیشتر، قدمی بلند برای سلامتی خود برداریم.
از نظر تاریخی، اولین تولید کنندگان کفیر، مردمان شمال کوه های قفقاز می باشند، که کفیر را از مخلوط دانه های قارچ کفیر با شیر بز و یا گاو در داخل مشک های چرمی تهیه می نمودند. این مردمان همیشه به داشتن عمری طولانی و داشتن سلامتی در تمامی سنین معروف بودند. آنها سالیان درازی راز ساخت کفیر را از دنیا پنهان کردند.
در روش سنتی، تخمیر شیر با دانه های قارچ کفیر در مشک های چرمی صورت میگرفت. این مشک ها هنگام سوارکاری همراه آنها بود تا از گرمای بدن آنها و تکان های اسب سواری، کفیری خوشمزه و فرح بخش تولید شود.
مردمان قفقاز سالیان زیادی دانه های قارچ کفیر و طرز تهیه کفیر را از دنیا پنهان کردند، چون بر این عقیده بودند که این دانه ها هدیه ای الهی می باشد که توسط پیامبر اسلام، حضرت محمد به آنها اهدا شده، و اگر آنها راز تهیه کفیر را افشاء نمایند، دانه های آن قدرت خود را از دست خواهند داد.
خوشبختانه این راز طی قرن های اخیر به اشتراک گذاشته شد و میلیون ها انسان  در سراسر جهان با استفاده از آن به مزیت های آن پی بردند و کفیر را در زنجیره غذائی روزانه خود قرار دادند تا از سلامتی و طول عمر بیشتری برخوردار گردند.
دانه های قارچ کفیر، شامل مخلوط مفیدی از باکتری ها و مخمرها می باشد که باهم زندگی مسالمت آمیزی دارند. با اضافه کردن این دانه ها به انواع شیر طی یک فرآیند ۱۲ تا ۷۲ ساعته بسته به شرایط، خوردنی سلامتی بخش کفیر تولید می شود.
باکتری های داخل قارچ کفیر با تخمیر لاکتوز شیر و دیگر مواد آن، یک سوپر خوردنی منحصر به فرد که یک پروبیوتیک طبیعی به نام کفیر می باشد، تولید می کنند.
معمولا برای تولید کفیر از شیر گاو استفاده می نمایند اما برای تولید کفیر می توان از انواع مختلف شیر با درصد چربی های مختلف استفاده کرد، شیر هایی مانند:
شیر گاو
شیر بز
شیر میش
شیر شتر
شیر نارگیل
شیر سویا
شیر بادام
مخلوط ماست و شیر
کفیر تولید شده با هر نوع شیر دارای خواص و طعم خاص خود می باشد،  نمی توان گفت که کدامیک از آنها از نظر خواص و یا طعم برتری دارد و بنا به سلیقه و مزاج هر فرد می تواند یکی از آنها ارجحیت داشته باشد. هرچند کفیر تولید شده با شیر تازه بز و گاوی که فقط با علف تازه تغذیه کرده است، بیشترین طرفدار را دارد.